Lednový rozjezd

Tak zaprvé, začal čtvrtý ročník Večerů S a nahoře je vidět program. Hned začátek stál za to. Brzy přidáme fotky. Ale tady je avízo na únorové hraní Bohemiana:

Ještě jsou v plánu Písničkáři z Budějc, ale v tuto chvíli zvažují účast, protože se mi obnovilo jedno staré zranění a nevím, jestli budu do středy v pořádku.

Podzimní soustředění na zimu, zimní aktvity, plány na jaro

Od září do prosince jsem byl (píše Zdeněk) každý měsíc v Divadle U kapličky v Českých Budějovicích při moderování Večerů S (s Jardou Hnízdilem). V září jsme pomáhali křtít nové CD Pavlíně Jíšové (za asistence skupiny DRC a René Součka), v říjnu křtil novinkovou desku Spolektiv – CD se jmenuje Vyřiďte doma podle jednoho mého Spolektivem zhudebněného textu. (Viz úvodní fotka s Jardou Hnízdilem a Martinem Jančurou z natáčení pořadu Hvězdy jihu Českokrumlovské televize, nebo následující video výsledného pořadu.)

(5.10.2019) – Jedna vzpomínka na léta minulá, ale i připomínka současnosti. Zdeněk pohromadě se členy Spolektivu na novém CD Vyřiďte doma. První z řady křtů CD, na němž mám čtyři zhudebnělé texty, včetně titulního, bude 11. 10. 2019 v Českých Budějovicích. Více na následujícím videu…

V listopadu prezentoval na Večerech své malby a CD Standa Kahuda, asistoval Pták Lajf a stráníci, v prosinci se nachystala dámská jízda, respektive Dámský večer s MIMOBA-nd, Katkou Hajnou a Voces Gaudi.

Teď už se BOHEMIANU rýsují hraní na příští rok.

V lednu 2020 (29.) to bude na Písničkářích z Budějc v klubu Fabrika, v únoru (21.) přímo na Večerech S v Kapličce, v březnu zkusíme Portu v Rozhlase a v dubnu pak novinkové písničkářské večery ve Strakonicích s Pepou Pelánem. (Ke všemu dodám plakáty a pozvánky.) Do toho všeho všechny čtyři první měsíce spolumoderuji také Večery S. Když se k tomu připočte má práce s natáčením pro Český rozhlas, je jasné, že toho přinejmenším do května víc nestihnu. 🙂

Zdeněk 🙂

Léto (budiž pochváleno) je za námi. A bylo fajn.

Nevím, jak vy, ale já měl pocit, že červenec byl takový příjemně líný a pomalý a od srpna nabraly dny docela fofr a najednou je tady září.

Léto jsme neproleželi, ale máme připravené další písničky.

Tady je pár fotografií, další najdete na našem facebookovém profilu: http://www.facebook.com/bohemianomusic

Odpočinek v Mikulově
Na pódiu jsem testoval nový multiefekt a nové písně, ale chystal jsem i další novinku, viz níže.
První vlastnoručně vyrobená kytara vlastní značky.
…a zase ve studiu.

Porta za námi, v dubnu znovu do Prahy

Právě máme odehrán svůj set na jihočeské Portě, viz foto….

Na Notování v pražském Music City 7. února to bylo fajn,  4. dubna se tam můžeme sejít znovu, protože bude semifinále, na němž to rozbalím zase. Tak se těšíme, moc 🙂ZDENĚK A HANKA

 

 

 

Přejeme dobrý nový rok 2019

Velice rád přeji lidem dobrý nový rok. Proč? On totiž nemusí být skvělý, cool, super, bomba, úžasný a tak dál, jak se tak dneska říká. Stačí prostě dobrý.

S oblibou k tomu totiž dodávám, že čím větší úspěch přijde, tím větší průšvih po tom úspěchu zpravidla následuje. Ostatně ne nadarmo si přejeme dobrý den. Už v tom pozdravu, který se pro spoustu lidí stal spíše jakýmsi zamumláním „hmmmden“, se skrývá vlastně to samé. Ale už nevnímáme nebo jsme zapomněli co. Zkrátka dobrý. Dobré zdraví, dobré vztahy, dobrá práce, dobré dny. Víc netřeba. Vlastně ano, ještě trochu štěstí.

To Vám přejí Zdeněk a Hanka BOHEMIANO

Stáhněte si písničku jako dárek

Máme pro vás dárek. Rozhodli jsme se, že všem, kterým se písnička Na svatýho Jána líbí, umožníme, aby si ji dopřáli ZDARMA. Celý maxisingl se čtyřmi písničkami si můžete koupit, ale pokud chcete jen „svatého Jána“, pak si jej můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz: STÁHNOUT MP3 ZDARMA. U počítače pak můžete KLIKOUT PRAVÝM tlačítkem a v otevřené roletce možností zadejte ULOŽIT ODKAZ JAKO… a je to.

 

Listopadové, prosincové a lednové tažení Folkparádou

DĚKUJEME!!! Když člověk dostane něco hezkého, měl by hezky poděkovat. A tak opravdu děkujeme. Děkujeme za hlasy ve www.folkparada.cz (ve Folkparádě Českého rozhlasu). Jsme na TŘETÍM MÍSTĚ!!! 

Slyšet svoji písničku v celostátní hitparádě, tedy ve Folkparádě Českého rozhlasu, je milé. Ale slyšet ji tam už devátý(!) týden za sebou, je úžasné!

Děkujeme za vaše hlasy a přejeme dobrý nový rok 2019. My jsme si vlastně nadělili tuhle nahrávku 🙂 k Vánocům, i když nadílku jsme prováděli už v říjnu. Ale jak vidno a slyšno, líbí se hlavně posluchačům a o to šlo.

Pokud mě paměť neklame, tak regule soutěže povolují účast maximálně v deseti kolech, takže pokud tam budeme i příště, bude to naposledy. Pokud budete chtít, pošlete svůj hlas jako sms ve tvaru FOLK (mezera) 3 za tři kačky na číslo 90 011 03 a to nejpozději do středeční půlnoci. Děkujeme moc za stáletrvající přízeň, udělali jste nám velkou radost.

Už minule jsme si Folkparádu pustili později a tak jsme netušili, jestli nás náhodou neříkali ve vypadlých kapelách. A pořád nic, novinky, deváté místo, osmé, nic, sedmé, nic, šesté, už jsme si říkali, nojo, je to v háji, jsme pryč, ale zaplaťpámbu za to, že jsme tam vůbec byli… A v tu chvíli začala znít fujara z písničky Na svatýho Jána. Byli jsme na infarkt. 🙂 V téhle konkurenci je to skutečně pocta 🙂 A ještě jednou, díky za přízeň VŠEM!!!!

Život písniček – Na svatýho Jána


Na svatýho Jána – On the Feast Day of St. John

Na svatýho Jána
Hudba: Zdeněk Zajíček
Text: Hana Zajíčková
Vydáno na CD maxi singl BOHEMIANO, 28.10.2018

Se „svatým Jánem“ jsem si dlouhou dobu nevěděl rady. Text mi dala moje žena a já věděl, že je úžasný. Melodie mě napadla rychle, jen co jsem začal text číst. Má ji totiž v sobě.
Ale netušil jsem, jak písničku zaranžovat. Hrál jsem ji na dvanáctistrunnou kytaru, na devítistrunku. Nebylo to ono.

I tak jsem si ji zkusil zahrát na koncertě v kostele Svaté rodiny v Českých Budějovicích před lidmi. Řekl jsem pravdu, je to nedodělaná písnička, ale ten kostelní prostor mě svádí k tomu, abych ji zahrál.
Po koncertě se přihlásila jedna návštěvnice a chtěla, abych tu nedodělanou písničku zahrál znovu, že ona sama pochází z Moravy a ta písnička jí připomíná rodný kraj. A jestli nemám CD?

Tou dobou koupila moje žena pro školu, kde dělá ředitelku, kytaru, aby na ni (protože někdy i vyučuje) mohla dětem i hrát. Tu kytaru mi přinesla na „kontrolu“. Abych ji naladil a podíval se, co to je. Vůbec jsem tu značku neznal a příliš jsem se k tomu neměl.

Ale jen jsem kytaru vzal do ruky, už jsem jí zpátky ženě nevrátil. Nevím, asi se Martinezovi popletly krabice, ale ta kytara je mistrovský kousek se skvělým zvukem. Mám ji pořád a neměnil bych.

Tak jsem ji škole zaplatil, žena koupila novou (ta už ač stejné šarže takový zvuk neměla) a já měl během pár dní jasno, jak bude Na svatýho Jána znít. A nejen tahle písnička, najednou se mi rozsvítilo u několika dalších. Šlo to prostě najednou samo. Jen jsem musel úplně změnit styl hraní. Ze dvanáctistrunné a devítistrunné přejít na nylonovou šestistrunku, začít hrát stylem klasiky. To všechno zabralo takřka rok.  A ta změna stála za to.
Jak kytara zní posuďte sami na nahrávce.

Zdeněk

—-><—-

On the Feast of St. John
Music: Zdeněk Zajíček
Text: Hana Zajíčková
Published on CD maxi single BOHEMIANO, 28.10.2018

I did not know for a long time with „St. John“. The text was given to me by my wife and I knew it was amazing. The melody occurred to me quickly, just as I started reading the text. It has it in itself.
But I did not know how to arrange the song. I played her on a twelve-string guitar. It was not it.

I tried to play it at a concert in the Church of the Holy Family in České Budějovice before the people. I’ve said the truth, it’s a poor song, but the church space is tempting me to play it.
After the concert, one visitor enrolled and wanted me to play this unfinished song again, that she was from Moravia and the song reminds her of her native country. And if I do not have a CD?

At that time, my wife bought for a school where she made a director, a guitar to play on her (because she sometimes teaches) to play. That guitar brought me to „control.“ To tune her and look at what it is. I did not know the brand at all and I did not have much to do with it.

But I just took the guitar, I did not return it. I do not know, maybe the Martinez boxes were messed up, but the guitar is a masterpiece with a great sound. I still have it, and I would not change it.

So I paid her school, the woman bought a new one (the one that did not have the sound of the same batch) and I had a few days to see how Saint John would sound. And not just this song, I suddenly turned on several others.

It was just a matter of course. As the guitar sounds, judge yourself on the recording.

I just had to change completely. Twelve string and from the nylon six string and start playing new style. It took almost all year. And the change was worth it. Judge for yourself how guitar sounds on tape.

P.S. Message to that concert visitor: I already have a CD.

Zdenek