Natáčení 2023

(13.2.2023 Aktualizováno) – Přísnost musí být. Nejhorší je, když člověk slyší své chyby. Pravda, ještě horší ale asi je, pokud je neslyší.

Natáčím do předem připravených hudebních podkladů. Sobota v nahrávacím studiu Pluto sound GFD s Jan Ptáček. Tady je pár záběrů ze zákulisí, pokud se zaposloucháte, tak uslyšíte i metronom, přesněji rytmický podklad, který mi sloužil místo metronomu a pak také už právě zmiňované předtočené zvuky.

V únoru 2023 jsme začali pracovat na nových nahrávkách v nahrávacím studiu Pluto sound GFD s Jan Ptáček, ze kterých by tak mělo vzejít nové CD, přesněji kompletní album. Jaká bude jeho finální podoba, tedy zdali CD, vinyl nebo digitální verze na Spotify, to je zatím v úvodu roku 2023 otevřené. Zatím si můžete vychutnat pár zákulisních záběrů na těchto videích. A první pilotní singl, přepracovanou a znovu nahranou verzi písně Řekni mi, pane najdete jako videoklip tady: http://www.bohemiano.cz/video/.

Kytar jsem pro natáčení použil několik, v prvních nahrávkách ovation, poté nylonka šestistrunná klasika, baskytaru zapůjčil Honza a pak přišla na řadu i elektrická nylonka vlastní výroby – viz sekce http://www.bohemiano.cz/kytary/

Pohoda s parťákem 🙂

Pohoda při natáčení

Něco z praxe:

A od letošního ledna zkoušení, pilování, únava, nadšení, obavy, prostě natáčení. A některé dohrávky vznikají pochopitelně i doma:

Velký pomocník je pro mě můj Roland EA7, má dynamiku, spoustu skvělých zvuků a hlavně se s ním dobře pracuje:

U Honzy ve studiu:

—X—