Nezařazené

Jarně – letní po-covidovské období

(31.12.2020) – Rok 2020 byl zvláštní. Nebudu komentovat to, co už okomentovali jiní, omezení hraní, covid, Čína, zákazy, nutnost přehodnocení snad všeho, co člověk měl či ještě má. A nebo už nemá. Paul Stanley, kytarista skupiny Kiss, to na svém facebooku charakterizoval naprosto přesně, lépe bych to neřekl: 

„Je snadné být přemožen veškerým šílenstvím, které se teď děje, ale dejte si pauzu a vraťte se silnější.“

Řídil jsem se tím ještě než jsem tu jeho větu četl. Absolvoval jsem proto odkládanou a přesto plánovanou operaci, absolvoval jsem několikaměsíční rekonvalescenci (a přitom není vyloučeno, že se to celé ještě jednou zopakuje) a složili jsme během té doby s Hankou několik nových písniček. Znovu jsem cvičil na kytaru a hlavně, splnil jsem si velké přání a v rámci rekonvalescence jsem začal posilovat tím, že jsem začal znovu tvořit ze dřeva. Konkrétně kytary. Tak, jak jsem si je během ležení v nemocnici a poté doma vysnil.

Dali jsme si tedy pauzu a snad nám bude dopřáno vrátit se silnější. Děkujeme za přízeň, brzy přidám nové písně i nové kytary, obojí pod hlavičkou BOHEMIANO.

Koronavirový blázinec posledních měsíců jsem využil ke dlouho plánovanému chirurgickému zákroku. Zatím se vše vyvíjí dobře, takže pokud nedojde na nějaké komplikace, letní akce bych měl zvládnout, například oblíbené Ozvěny prázdnin na Orlíku nad Humpolcem nebo srpnový koncert ve Strakonicích (přesnější údaje dám včas vědět).

Ačkoliv letošní jaro nebylo pro kumštýře (a nejen pro ně) dobré, pro mě byla přece jen ta vynucená pauza k něčemu. Už léta se mi vracelo jedno staré „zranění“, přesněji řečeno pozůstatek po práci jednoho „šikovného“ chirurga před šesti lety. Zkrátka (velice zjednodušeně řečeno) svalová trhlina, která ne a ne se uzdravit a umoudřit. Od prosince už byla situace tak neúnosná (třikrát antibiotika proti opakovaným zánětům), že v únoru padlo definitivní rozhodnutí – vše může napravit jen operace. A tak padl termín 25. květen. Následně přišel coronavirus, naštěstí mi operaci neodložili a já zatím, řečeno slovníkem „cimrmanů“ táhnu a srůstám.

Na začátku července už to vypadá, že mé pooperační období a rekonvalescence se pomalu, ale snad jistě, nachýlilo ke svému konci.

Pokud se nic zásadního nezmění, pustím se po svátcích do běžného života ? To znamená jednak do práce a za dva týdny také i do prvního veřejného vystoupení. Bohemiano uslyšíte opět na Ozvěnách prázdnin na Orlíku nad Humpolcem, tentokrát v sobotu odpoledne.

Tak se stavte a klidně na oba dva dny tohohle parádního milého festiválku.