Novinky

Online domácí nahrávky z dob koronaviru…

Tak to vypadá na vynucenou pauzu a to celorepublikovou, spíše globální. Odpadly nějaké koncerty a další akce. No co, vzal jsem foťák, mikrofon a nahrávám se doma…

Doma v pracovně jsem si zařídil mini tv nahrávání a zatím jsem připravil pár písniček: Najdete je níže pod těmito popiskami. A ještě níže jsou pak audio nahrávky dalších písniček. Celkem je jich tady na stránce tedy devět . Čtyři videa, pět audio (což jsou studiovky). Při poslechu z mobilu či tabletu doporučuji sluchátka.

Zahrada fary (hudba a text Zdeněk Zajíček) Je to vzpomínka na pár epizod od mého dětství, přes dospívání až odlet z hnízda. No, myslím, že každý máme nějakou takovou zahradu.

Tálínskej rybník – podle jedné posluchačské reakce je to artfolkově-renezanční varianta písničky Už se ten Tálínskej rybník nahání. Já dodávám varianta lehounce přijazzlá. Hráno na akustickou nylonku s wah-wah pedálem. Písnička je všeobecně považovaná za lidovku, ale není tomu tak. Text napsal Martin Bláha z Maletic a hudbu složil Jan Procházka ze Žďáru u Protivína. Poprvé se písnička hrála na posvícení v Selibově v roce 1877!!!

Bude to dobrý (hudba a text Zdeněk Zajíček) Letitá písnička ještě z dob kapely Rádio. Hodně se hrála v éteru před dvaceti lety. Tak jsem ji oprášil, poněvadž je o naději a tu teď potřebujeme.

Tam za modrou horou.  Titulní z mé sbírky básní. 

Zahrada fary

Tálínskej rybník

Bude to dobrý

Tam za modrou horou